IZLOŽBA RADOVA UČENIKA 4.C RAZREDA šk. god. 2020./2021.

PREDMET: 3D ANIMACIJA

U Školi za grafiku, dizajn i medijsku produkciju na smjeru Medijski tehničar učenici svladavaju vještinu izrade i animacije 3D modela.

Radovi se izrađuju u Blenderu, popularnom alatu za 3D računalnu grafiku.

Ovaj slobodno dostupni alat otvorenog koda omogućuje izradu virtualnih geometrijskih modela stvarnih ili fiktivnih objekata kao i njihovu animaciju.

U 3D geometrijskom prostoru unutar ovog programa, pomoću palete različitih opcija, učenici najjednostavnije objekte kao što su kocka ili kugla transformiraju u sve složenije.

Učenički radovi postavljeni su u izložbenom prostoru škole.

Izložba prikazuje modele interijera kombinirajući više modela objekata u složeniju scenu. Dodajući teksture i ambijentalno osvjetljenje postiže se visoka realističnost prikaza.

Uz radove koji su izloženi u prostoru škole, ovdje dodajemo i nekoliko animacija logotipa škole učenika istog razrednog odjeljenja.

Mentorica: Ana Jović, prof.

Učenici čiji su radovi izloženi:
Fabio Bastijanić
Luka Filipović