Sudjelujemo u Erasmus+ projektu „School Teachers Learning“!

U Alcala de Guadaira (Španjolska) 23. i 24. siječnja sastali su se predstavnici sedam organizacija iz pet zemalja EU koje sudjeluju u projektu i time započeli radni proces koji bi trebao trajati 30 mjeseci. Našu školu su na inicijalnom gostovanju u Španjolskoj predstavile nastavnice Blanka Šamija i Ksenija Palameta Radković uz koordinaciju sa soc.ped. Nives Butorajac koja je pružala podršku iz Zagreba.

Cilj je projekta odgovoriti na potrebe osposobljavanja srednjoškolskih nastavnika u EU o prevenciji rizičnog ponašanja adolescenata. Kako bismo to postigli, projektni partneri izradit će Digitalnu platformu za srednjoškolske nastavnike s online obukom na ovu temu, alatima za dizajn i implementaciju preventivnih sustava u svojim školama, zbirkom dobrih primjera iz prakse i preporukama za obrazovne politike.

PRIOPĆENJE ZA JAVNOST – PREUZMI