Tematska nastava na satu Strojarstva i Grafičke tehnologije

Tematski tjedan „Europska kulturna baština s osvrtom na hrvatsku kulturnu baštinu“ – 12.11.2018. do 16.11.2018.

IZVJEŠĆE O REALIZACIJI PROJEKTA

U gore navedenom tjednu dio članova Stručnog vijeća koji održavaju nastavu u drugim i trećim razredima povezali su teme koje su se u tom tjednu obrađivale s kulturnom baštinom.

STROJARSTVO – izvješće Tajane Šimag

• Kroz prezentacije i izradu plakata učenici 2.A, 2. D i 2.E razreda upoznali su se sa industrijskom baštinom Hrvatske i izumima koji su ostavili značajan trag u tehničkoj baštini Hrvatske, ali i Europe . Pogledali su i prezentaciju o razvoju strojarstva kao struke.
  • Učenici 3.C razreda upoznali su se s razvojem tiskarstva u Hrvatskoj, s prvom tiskarom u jugoistočnom dijelu Europe i ljudima zaslužnim za dokazivanje njenog postojanja u kosinjskom kraju, u kojem su se otiskivale prve hrvatske inkunabule, misali i brevijari.

GRAFIČKA TEHNOLOGIJA- izvješće Božice Kelčec Pester

• U sklopu tematskog tjedna održana je prezentacija o ulozi inkunabula u kulturi Hrvatske i Europske unije te razvoju plakata u Hrvatskoj kroz povijest