Tematska nastava na satovima n.p. Vjeronauk i Povijest

Međupredmetna suradnja društvenih predmeta – Vjeronauk i Povijest
I ove godine bavili smo se proučavanjem doprinosa hrvatske kulturne baštine europskoj.

Nastavnici Damir Jurinčić i Ivica Deščak održali su predavanje na temu ”Hrvatska i evropska romanička baština”. Povezujući vjeronauk, geografiju i povijest pridonijeli smo boljem razumijevanju ljepota hrvatskih sakralnih i javnih srednjovjekovnih građevina.

Mi nastavnici, ali i učenici zaključili smo da je Hrvatska prebogata ostavštinom predaka, te da se zaista imamo sa čime ponositi.Kolega Damir Jurinčić i ja – Ivica Deščak, zajedno smo predavali učenicima 2.D i 2.E.

Jako smo zadovoljni međusuradnjom te mislimo da je sat izrazito uspio. Učenici su bili izrazito motivirani te namjeravamo ponoviti slične teme.