Tematska nastava na satu Grafičkog dizajna i Multimedijalnih tehnologija

Izvještaj:

Na satu Grafičkog dizajna i Multimedijskih tehnologija učenici četvrtih razreda imali su zadatak osmisliti idejna rješenja vizualnog identiteta Tjedna kulturne baštine, tematske nastave koja se održava u našoj školi u sklopu projekta Europska godina kulturne baštine 2018. Godina kulturne baštine je proglašena kako bi se istražila, čuvala te slavila bogata i raznolika kulturna baština Europe. Učenici su razgovarali i raspravljali o značenju kulturne baštine za njezino okruženje i učenike osobno. Motivi kulturne baštine poticali su učenike na istraživanje naše tradicije te vizualnih komunikacija, analitičko promatranje, razlaganje i rekomponiranje. Cilj je bio pronaći nova, neobična rješenja različitih likovnih problema. Radovi učenika izražavaju kreativni proces, znatiželju i različitost učeničke percepcije. Bilo mi je zadovoljstvo zajedno s učenicima istraživati njihove ideje, zamisli i stajališta kao i načine kako ih dijele s drugima.

Marija Vuletić, prof.
05.studeni 2018.