Poezitiva 2024.  u KNAP-u

Promocija pobjedničkih radova Po(e)zitive i ove se godine održala u KNAP-u u petak, 14. lipnja u 19 sati u okviru Dana kulture na Pešči. Autorice pobjedničkih pjesama – Mirta Dušević-Šlehta (Prirodoslovna škola Vladimira Preloga), Leonarda Rukavina (Medicinska škola Ante Kuzmanića iz  Zadra), Lara Paić (Gimnazija Lucijana Vranjanina iz Zagreba) i Melani Mihalić  (Škola za grafiku, dizajn i medijsku produkciju, Zagreb), predstavile su svoje pjesme svim okupljenima koji su se slobodno prepustili uživanju u poeziji. Za glazbeni dio programa odgovorna je Vita Matejaš iz 3.B koja je dvije kompozicije odsvirala na klarinetu, a Patrick Krešić iz 2.E i Ana Ugrina iz 2.C pod mentorstvom nastavnice Ivane Paljug  izveli su prizor iz drame Tene Štivičić Nemreš pobjeć od nedjelje. Program su vodile dvije šarmantne voditeljice, naše učenice – Magdalena Kavgić iz 2. E i Selena Petrinjac iz 3.B. Nakon našeg programa posjetitelji su pogledali predstavu M.A.R.Š u izvedbi Teatra Gaudeamus, a poslije i uživali uz glazbu D.J.-a. Zahvaljujemo KNAP-u na ukazanom povjerenju i dugogodišnjoj suradnji, članovima prosudbene komisije, učenicima koji su sudjelovali u natječaju i njihovim mentorima, ali i svima koji podržavaju naš natječaj i nastojanje da poezija bude više prisutna u javnom prostoru. Ono što nam slijedi jest izrada zbornika radova na kojem već vrijedno rade naše nastavnice dizajna –  Ksenija Palameta Radković i Marija Vuletić, s učenicima grafičkim urednicima dizajnerima.

Hvala i Melaninom tati koji je najznačajnije trenutke uhvatio svojim fotoaparatom te ih zbog toga možete pogledati u galeriji.