Likovna radionice Poezitive

Ove se godine navršava 100. godišnjica Manifesta nadrealizma, avangardnog pokreta koji je André Breton definirao kao „diktat misli, bez kontrole razuma, izvan svake moralne ili estetske preokupacije“. Inspirirani nadrealizmom, ali i idejom nadrealnog, snovitog i oniričkog u poeziji, pozvali smo sve učenike srednjih škola na sudjelovanje u literarnom natječaju, a učenici naše škole već su prionuli poslu izrade ilustracija za ovogodišnji zbornik poezije.  Na prvoj likovnoj radionici koja se održala sredinom ožujka, nastavnice Ksenija Palameta Radković i Marija Vuletić upoznale su učenike s konceptom nadrealnog u likovnoj umjetnosti  na primjerima radova S. Dalija, R. Magritta, R. Wolfa,  F. Kahlo i drugih autora, koji će biti učenicima inspiracija za njihove radove, ali su se i sami okušali u stvaranju nadrealnih kompozicija koje su rezultat slobodne mašte, a u okviru vježbi koje su za njih pripremile profesorice. Jedan je od zadataka bio odigrati crtačku društvenu igru cadavre exquis u kojoj tri crtača, neovisno jedan o drugom, zajedno stvaraju neko čudesno biće.

 U galeriji pogledajte kako je bilo na radionici.