Emisija u emisiji: poslušajte nas na Prvom!

U ponedjeljak, 25. ožujka, našu školu je posjetila Sandra Maričić, novinarka i urednica emisije „Pet za pet” Prvog programa Hrvatskog radija. Razlog njezina posjeta bilo je snimanje priloga o našoj radijskoj emisiji „Ne mogu se odlogirati”, koja je prošle godine bila predložena za državnu razinu Lidrana.

Snimku emisije poslušajte ovdje: https://radio.hrt.hr/slusaonica/pet-za-pet?epizoda=202404091345

Novinarku je zanimao tijek nastajanja naše emisije, od ideje do realizacije. Cilj emisije bio je istražiti koliki je utjecaj interneta i društvenih mreža na nas mlade, na naš mentalni razvoj i razvoj identiteta. Iz susreta s novinarkom imali smo priliku naučiti kako profesionalno prikupljati informacije, objektivno izvještavati te naučiti neke trikove u montaži priloga. U razgovoru su sudjelovale učenice Selena Petrinjac, Mia Majdek, Dea Štern, Šima Prša te nastavnica Mateja Vignjević.

Emisiju „Pet za pet” u kojoj će biti emitiran prilog o našim učenicima te naša emisija „Ne mogu se odlogirati” možete poslušati u utorak, 9. travnja u 13.35 sati na Prvom programu Hrvatskog radija.

Tekst napisala: Šima Prša (3.b)