Konferencija “Financije za nove generacije”

Nekoliko učenika prvih i trećih razreda naše Škole u pratnji profesorice matematike i fizike Drage Dolenec-Gashi povodom Europskog tjedna novca prisustvovali su u petak 24. ožujka 2023. Konferenciji “Financije za nove generacije” namijenjenoj profesorima, učiteljima i učenicima.

Na Konferenciji su bili predstavljeni rezultati istraživanja financijske pismenosti tinejdžera koje je proveo njezin organizator Hrvatska udruga banaka u suradnji sa Štedopisom te se održala panel rasprava „Kako unaprijediti razinu financijske pismenosti mladih?“.

Učenici su dobili informacije o tome kako mogu racionalno trošiti svoj džeparac i na taj način uštedjeti te odgovore na brojna postavljena pitanja. Izrazili su želju za dodatnim edukacijama iz područja financijske pismenosti što će im biti omogućeno iduće školske godine.

Cilj događanja je bio okupiti predstavnike institucija i akademske zajednice koji sudjeluju u provedbi edukacije mladih u području financijske pismenosti.

Više informacija možete pronaći na poveznici:

http://bitly.ws/GGvX

Draga Dolenec-Gashi, profesorica matematike i fizike