Projekt „Solidarne spikaonice“

Učenici našeg 4.B razreda sudjelovali su na radionicama vezanim za promociju ljudskih prava i solidarnosti među mladima, koje je organiziralo Hrvatsko debatno društvo. Radionice su provodile volonterke HDD-a Ivona Zelenika, socijalna pedagoginja te studentice socijalne pedagogije Dora Borković i Marta Jambrek, u sklopu HDD-ovog projekta „Solidarne spikaonice“.

U našoj su Školi provedene 3 radionice na kojima su učenici upoznati s pojmovima ljudskih prava i privilegiranosti, s ranjivim skupinama u našem društvu te su informirani o načinima djelovanja u svojoj zajednici u kontekstu zagovaranja ljudskih prava.

Projekt „Solidarne spikaonice“ financiran je od strane Europske unije kroz Europske snage solidarnosti.

Koordinatorice aktivnosti u školi su profesorica Luca Mandić i socijalna pedagoginja Nives Butorajac Radiček.

HVALA VODITELJICI I VOLONTERKAMA!