Tematska nastava europska godina mladih – volontiranje na satu matematike

Volontiranje znači dobrovoljno posvetiti svoje vrijeme za boljitak drugih ljudi i društva u cjelini.

Na mladima svijet ostaje, oni su pokretači promjena i graditelji boljeg, humanijeg svijeta.

Kroz tematsku nastavu potičemo mlade da postanu aktivni i angažirani građani. Također, želimo povećati svijest o volontiranju i važnosti volontiranja za društvo u cjelini. Mladi mogu volontirati u svim zemljama Europske unije.

Kako to izgleda u brojkama u Republici Hrvatskoj za godine 2020. i 2021., prema tablici Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike , danas smo detaljnije analizirali na satu matematike.

U Excelu smo podatke iz tablice prikazali dijagramima te smo prema postocima određivali mjere kutova u stupnjevima i radijanima (lučna mjera kuta). Vidjeli smo da je  volontiranje u 2021. u porastu u odnosu na 2020. po svim životnim dobima, što je ohrabrujuća činjenica. Nadalje, uočili smo da više volontiraju žene nego muškarci. Samo mišljenje i stav, bez djelovanja, neće promijeniti svijet. Mali napori čine veliku razliku i utječu na živote drugih ljudi .

Dobar je osjećaj koristiti svoje talente i usrećivati druge ljude, stvarati nove vrijednosti te utjecati na svijest ljudi oko nas.

29.11.2022. Razred 3.C 

Prof. Marta Perak