Izložba „World of Robots“

4. listopada 2022. učenici Škole za grafiku, dizajn i medijsku produkciju su po prvi put posjetili najveću izložba robota u regiji – „World of Robots“.

Izložba se održava u Klovićevim dvorima u Zagrebu koju još uvijek možete posjetiti, do 15. prosinca. Među izlošcima robota mogli su se pronaći roboti filmske umjetnosti poput R2-D2, Terminatora i Iron Mana. Također, vidljive su  makete industrijskih i interaktivnih robota koji se danas koriste čak i na Marsu!

Jeste li znali?

Robotika, kao znanost i tehnologija, iznimno je važan projekt 21. stoljeća koji je, oponašajući ljudske poslove, neodvojivi dio naše svakodnevice. Za starije generacije gotovo je nezamislivo da bi se roboti uopće mogli pojaviti u našim domovima u roku od nekoliko godina, s druge strane, mladi se nimalo ne čude kada se s druge strane telefonske linije pojavi robot.

Web dizajneri – 3.C i 3.B. Tekst napisale: Petra Jagušt i Lara Đuretić