Medijsko obrazovanje je važno

Pametni sat, pametna ploča, pametni televizori…a uz to i pametni otok Krk. Zvuči neobično?

Priču o futurističkom otoku na kojem se razvijaju nove tehnologije i predano radi na očuvanju okoliša saznale smo iz prve ruke sudjelujući na radionicama Ljetne škole medijske i digitalne pismenosti koja je održana u sklopu projekta „Medijsko obrazovanje je važno.MOV” na Krku u periodu od 12. do 16. rujna 2022. godine.

Na radionici podcasta stekle smo nove vještine snimanja i montaže koje želimo implementirati u nastavu medijske kulture i na taj način osuvremeniti nastavu hrvatskog jezika. Nadamo se da će to doprinijeti većoj kreativnosti i razvoju kritičkog mišljenja naših učenika.

Poslušajte naš uradak na poveznici: https://m.soundcloud.com/medijska-pismenost09/mov-pametni-otok-tim-mangopapaja

Ivana Paljug i Mateja Vignjević, nastavnice hrvatskog jezika