Sudjelujemo u natječaju Generacija NOW 2021./22.

Ove školske godine po drugi puta sudjelujemo u odličnom projektu Generacija NOW.

Naši učenici Blaženka Mihalj (2.B), Jukica Bartol (2.C) i Lucijan Kovačević (2.C) izradili su 3D virtualni muzej koristeći Arduino i Unity program. Pomoću jednostavnog joysticka posjetitelj se kreće u 3D prostoru kojeg smo dizajnirali. U našem muzeju prikazali smo likovne radove učenika.

Generacija NOW se provodi s ciljem pružanja najmodernijih oblika edukacije mladima kako bi oni, uz pomoć najnovije tehnologije, razvijali svoju kreativnost i inovativnost. U projektu u ovoj školskoj godini sudjeluje 169 ustanova.

Izložbu genijalnih radova iz cijele Hrvatske možete pogledati na poveznici (mi smo u kategoriji srednjih škola): https://izradi.croatianmakers.hr/competition/generacija-now-digitalna-umjetnost-izlozba-radova/