Razlike između etičkog kodeksa škole i etičkog kodeksa grafičke tvrtke „Denona“

Krajem ožujka i početkom travnja 2022. učenici trećih razreda radili su na projektnom  zadatku: Razlike između etičkog kodeksa škole i etičkog kodeksa grafičke tvrtke „Denona“ d.o.o.

Ciljevi ovog projekta su: izgradnja i oblikovanje učeničkog profesionalnog identiteta, upoznavanje učenika sa  specifičnim etičkim načelima u budućem zanimanju u odnosu na sadašnje zanimanje.

Kroz obilazak i razgovor s Gordanom Vincelj predstavnicom Uprave za integrirani sustav grafičke firme Denona učenici su se upoznali s organizacijom i Etičkim kodeksom firme tj. vrijednostima, etičkim načelima, ciljevima i temeljnim zadaćama firme. Kroz izradu projektnog zadatka učenici određuju temeljne pojmove profesionalne etike, prosuđuju moralne i etičke probleme u zanimanju i poslovanju, stvarajući pozitivne promjene u zajednici.

prof. Snježana Kovač-Mikacinić