Obećali smo vam reportažu, nismo zaboravili!

Sjećate li se kako smo u povodu Svjetskog dana poezije, koji se obilježava  21. ožujka, u školi proveli malu diverzantsku akciju – prostor škole postao je poprište pjesničkih riječi, a stihovi su intervenirali u sadržaje Matematike, Glazbene umjetnosti, Politike i gospodarstva, Grafičke tehnologije ne tražeći dopuštenje, kao što su i megafonom parali idiličnu tišinu školskoga dvorišta. Stihovi Slamniga, Petrarce, Tadijanovića i Krleže postali su nakratko dijelom svakodnevice u kojoj se javlja sve veća potreba za poezijom.

U akciju su se uključili učenici Vijeko Lončarić, Reina Brabenec, Petar Bubalo, Ivan Leib Janković, Kristina Lončarić i Tin Lukić u ulogama kazivača pjesama te Fabio Bastijanić, Marko Hodžić i Mia Lukač u ulogama snimatelja koji su zabilježili reakcije neočekivanoga susreta s poezijom. Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u akciji i realizaciji reportaže, a Mateja Vignjević i Bojana Pralica nastavit će vas i dalje iznenađivati književnošću.