Pošumljavanje Medvednice

Krajem listopada 2019. učenici trećih razreda u sklopu projekta ekološke osviještenosti i zaštite prirode sudjelovali su u akciji pošumljavanja Medvednice. Cilj ove akcije bilo je podizanje svijesti učenika o važnosti očuvanja i zaštite šume a s time i očuvanja klime i eko sustava.

Medvednica je osobito važna u klimi grada Zagreba pa se često koristi i naziv „pluća grada Zagreba“. Zainteresirani učenici krenuli su stazom od Šestinskog Lagvića prema Kraljičinom zdencu čistiti prostor od smeća i suhog granja, kako bi prostor pripremili za sadnju sadnica bukve. Posađena je veća količina sadnica mlade bukve.

Nakon završetka akcije svi smo zadovoljno krenuli svojim kućama znajući da ćemo jednog dana šetajući tom stazom znati da je neko od tih stabala zasađeno našom rukom.

prof. Snježana Kovač Mikacinić