Posjet Kući svetog Josipa u Hrvatskom leskovcu

Izvješće o posjetu učenika naše škole Kući svetog Josipa u Hrvatskom leskovcu

Četvrtak, 3. listopada 2019. a.d.

Tradicionalno prijateljevanje s djecom i časnim sestrama iz Kuće svetog Josipa, sad već peti puta zaredom, zbilo se u četvrtak, 3. listopada 2019.a.d.
Ove je godine broj naših učenika koji su išli u posjetu premašio sva očekivanja.
45 (četrdeset i petero ) učenika i učenica odazvalo se pozivu i krenulo u Hrvatski leskovac.

Po občaju, iz škole se krenulo u 13 sati. Oko 14.45 sati pristiglo se na odredište. S učenicima, u pratnji,
bili su profesorica tjelesne i zdravstvene kulture Ida Šakić i vjeroučitelj i prof. povijesti Damir Jurinčić.
Nosili smo četiri nove lopte, poklon profesora tjelesne i zdravstvene kulture Ide Šakić i prof. Mislava
Papeca, odjeću i obuću i novčani prilog od nešto više od tisuću kuna koje je skupljeno na razini škole
(240 kn profesori, preostali dio učenici naše škole).

Druženje, igra pa čak i pjesma (naš je učenik nosio gitaru), obilježili su vrijeme našeg boravka s
Djecom, štićenicima Kuće i Časnim sestrama Božanskog Srca Isusova koje skrbe za djecu.
Ovaj je susret, kao i svake godine, svima bio na korist i duhovno obogaćenje i poticaj za dobra djela.

Damir Jurinčić, vjeroučitelj