Promocija pobjedničkih pjesama Po(e)zitive 2019.

Kulturni centar Peščenica, poznatiji kao KNAP,  i ove nam je godine širom otvorio vrata u petak, 7. lipnja kako bismo ondje predstavili pobjedničke pjesme ovogodišnje Po(e)zitive. Kao što je već poznato, ovogodišnji smo natječaj posvetili američkom pjesniku Edgaru Allanu Poeu, a mlade smo pjesnike pozvali da svojom poezijom dotaknu svijet Poeovih tema – odnos ljubavi i smrti, smrti i ljepote, svijet mističnog i nedokučivog.

Na naše je iznenađenje na natječaj pristiglo sto šest pjesama, a najboljima su proglašene pjesme Vide Sever, Rebeke Petković, Chiare Pumper, Andreja Đeraja i Paule Petrić. Autorice pjesama stigle iz svojih gradova u KNAP i pročitale nam svoje pjesme. Voditeljski su posao izvrsno odradili Antea i Arian, a program smo upotpunili filmom Matee Bračko „Izraz“, pjesmom u izvedbi Lovre Dokića, Mihaelovom interpretacijom Poeove Annabel Lee, Laurinom interpretacijom pjesme Andreja Đeraja, a sve smo na kraju začinili kratkim punk koncertom benda u kojem svira naš Vjeko. Posjetitelji su nakon završetka programa u prizemlju mogli pogledati izložbu korica knjiga grafičkih urednika-dizajnera, nastalih po motivima Poeovog stvaralaštva i osmišljenih pod mentorstvom profesorice Ksenije Palamete Radković, kao i izložbu Davida Bakarića „Nevidljivi zid“  nastalu pod mentorstvom Silvija Jesenkovića.

Kako je sve izgledalo, pogledajte u galeriji: