REZULTATI PO(E)ZITIVE 2019.

Po(e)zitiva 2019.

Poštovani učenici i učenice, poštovani mentori,

na ovogodišnji je natječaj pristiglo sto šest pjesama učenika srednjih škola u Republici Hrvatskoj. Pred povjerenstvom za prosudbu radova učenika bio je uistinu težak zadatak – odabrati 23 pjesme za zbornik ovogodišnje Po(e)zitive, a među njima pet pobjedničkih.

Članovi povjerenstva – Boris Škifić (II. gimnazija Split), Bonislav Kamenjašević (Naklada Ljevak), Henrieta Barbarić (Prirodoslovna škola Vladimira Preloga), Maja Pranić (Knjižnica Marije Jurić Zagorke), Vera Molnar (Škola za grafiku dizajn i medijsku produkciju u Zagrebu), Mateja Vignjević (Škola za grafiku dizajn i medijsku produkciju u Zagrebu) i Ines Velički (Škola za grafiku dizajn i medijsku produkciju u Zagrebu), ocijenili su radove ocjenama od jedan do pet, a rezultati su sljedeći:

Autori pobjedničkih pjesama Po(e)zitive 2019. su:

1. Vida Sever (mentor: Tatjana Ruža, prof., Prva gimnazija Varaždin)
  2. Andrej Đeraj (mentor: Kristina Lešić, prof., Gimnazija Požega)
  3. Rebeka Petković (mentor: Tatjana Ruža, prof., Prva gimnazija Varaždin)
  4. Chiara Pumper (mentor: Maja Ilić, prof., Treća gimnazija, Zagreb)
  5. Paula Petrić (mentor: Vesna Rogulja Mart, prof., Gimnazija Sisak)

Autori čije će pjesme biti objavljene u zborniku Po(e)zitive:

1. Hana Golub (mentor: Tatjana Ruža, prof., Prva gimnazija Varaždin)
  2. Marija Skočibušić (mentor: Martina Vičić Crnković, prof., Gimnazija Karlovac)
  3. Tereza Dejanović (mentor: Vesna Rogulja Mart, prof., Gimnazija Sisak)
  4. Hana Živko (mentor: Sonja Delimar, prof., Gimnazija „Fran Galović“, Koprivnica
  5. Marija Roksandić (mentor: Ljerka Iharoš, prof., Srednja škola Glina)
  6. Lucija Zorić (mentor: Vesna Vuksanović, prof., Gimnazija A. G. Matoša, Đakovo)
  7. Matija Kardoš (mentor: Krunoslav Matošević, prof., Gimnazija Lucijana Vranjanina)
  8. Ante Klarić (mentor: Nikolina Mandić Matijević, prof., Gimnazija A.G. Matoša, Đakovo)
  9. Katarina Mirković (mentor: Nikolina Maletić, prof., Gimnazija M. A. Reljkovića, Vinkovci)
  10. Marija Martinović (mentor: Julijana Jurković Ravić, prof., Druga ekonomska škola, Zagreb)
  11. Martina Slobođanac (mentor: Nikolina Mandić Matijević, prof., Gimnazija A. G. Matoša, Đakovo)
  12. Nikolina Hrubik (mentor: Kristina Pervan, prof., Škola za grafiku, dizajn i medijsku produkciju u Zagrebu)
  13. Marija Bencun (mentor: Maja Ilić, prof., Treća gimnazija, Zagreb)
  14. Lucija Šlogar (mentor: Julijana Jurković Ravić, prof., Druga ekonomska škola, Zagreb)
  15. Martin Habjanić (mentor: Sanja Vlahović – Trninić, prof. , Prirodoslovna škola Vladimira Preloga)
  16. Gabriela Peljić (mentor: Magdalena Mrčela, prof., Druga gimnazija, Split)
  17. Marta Nedved (mentor: Sara Hadži-Boškov, prof., Četvrta gimnazija, Zagreb)
  18. Lovro Zagorac (mentor: Ljerka Iharoš, prof., Srednja škola Glina)

Zahvaljujemo svim učenicima i njihovim mentorima na sudjelovanju i čestitamo autorima čije će pjesme biti objavljene u zborniku!

Zbornik radova bit će objavljen do kraja kalendarske godine 2019., a dotad nas možete pratiti na Instagramu – Po(e)zitiva, gdje ćemo objavljivati pjesme navedenih autora, a u izradi je i web-stranica ovogodišnje Po(e)zitive čiju ćemo poveznicu proslijediti svima koji su se prijavili na ovogodišnji natječaj!