U terminu od petka 28. travnja do ponedjeljka 01. svibnja 2017. učenici naše škole: Fran Horvat – 3.D, Lucija Crljen – 2.D, Maja Krsnik – 1.A i prof. Bruno Kokot sudjelovali su na Foto Radionici Marka Vrdoljaka koja se, već tradicionalno, dva puta godišnje, održava u Nacionalnom parku Brijuni.
Plod je to permanentne suradnje naše škole s uspješnim vanjskim suradnicima, poduzećima, privatnim poduzetnicima i udrugama, kako bi se redovna nastava obogatila i unaprijedila stvarnim iskustvima iz realnog sektora, te kako bi se aktivniji i darovitiji učenici potakli i nagradili za svoj dodatni izvannastavni trud, vizije i zalaganje oko nečeg plemenitog i vrijednog – direktno, ili indirektno povezanog sa strukom, učenjem i kreativnošću.
Tako je na inicijativu i odlukom našeg ravnatelja Dubravka Deželića i ove godine putem oglasne knjige upućen poziv svim zainteresiranima za naprednije izražavanje kroz medij fotografije i proveden školski natječaj svih prijavljenih učenika (koji su na tri zadane teme priložili svoje radove) i na kojem je od strane voditelja radionice, profesora struke i ravnatelja, na temelju prikazane kvalitete, ali i procijenje potencijala i motivacije, odabrano spomenutih troje učenika, koji su nagrađeni, od strane škole organiziranim i plaćenim, ovim ekskulzivnim iskustvom i usavršavanjem, na neopisivo lijepim lokacijama
Pogledajte neke od naših fotografija koje smo snimili na Brijunima, a ako volite fotografiju kao medij svog izražavanja, prirodu i ugodno kreativno druženje, sudjelujte u slijedećem natječaju, pa možda baš vi budete odabrani sudionici neke buduće foto radionice ….